سرزمین جاوید
www.bahrammoshiri.tv

http://bahrammoshiri.podbean.com/

32 COMMENTS

 1. به به، خوشحالم استاد که در برنامه اقای چالنگی شرکت میفرمایید اونهم در مباحثه با دکتر زیباکلام…باور کنید انقدر در توییتر آقای چالنگی نوشتیم که شمارو در برنامه ها داشته باشند که نگو..مایه خوشحالیست.
  امیدوارم فقط یک مرتبه نباشه و حضور مستدام شما در این برنامه برای روشنگری هموطنان بسیار ضروروریست

 2. اُستاد ارجمند آقای مشیری با درود فراوان به شما و بینندگان مُحترم به ویژه جوانان برومند ایران عزیز.جناب مشیری صدای شما تمام شهرها و روستاها وایلات،عشایر را در نوردیده است.سلامتی شما را آرزومندم.

 3. جناب بهرام مشیری لطفاً یکی دو برنامه در مورد خادمین و خائنین به مُل٘ت شریف ایران از آغاز جنبش مشروطه تا حکومت مُُل٘اها بیان فرمائید . با سپاس فراوان .(مانند مُل٘ا نوری،مدرس،کاشانی،حسین نصر،احمد فردید،جلال آل احمد،علی شریعتی وووو.

 4. استاد لطف بفرمائید در باب این بی غیرتی و نا امیدی مردم چه در طول تاریخ و چه در زمان حال برنامه ای بزارید و تحلیل بفرمائید چون در اصل و در اصل مشکل اصلی کشور این بی غیرتی مردم ایران ست که همیشه ایستادند تا هر بی پدر و مادری بیاید با چماق به سرشان بزند و حکومت استبدادی کنند

 5. هر دو ( جناب مشیری و قاسمی) در هنگام خداحافظی با گفتن:
  "انشالله"
  وعده ی صحبتی مجدد برای هفته ی اینده را میدهند.
  انشالله

 6. آنروزیکه با بودن اینهمه نمایندگان مجلس از قشرهای مختلف جامعه مصدق را تنها گذاشتند ( و البته با بودن آنهمه افراد در حزب توده) ، تا گرگهای درنده خارجی و داخلی او را بدرند ، آنروز مهر بی غیرتی و وطن دشمنی بما ایرانیان زده شد…..چرا در روز ۲۹ مرداد مردم بیرون نریختند تا مصدق را نجات دهند ( کاریکه مردم با غیرت ونزوئلا در مورد هوگو شاوز انجام دادند ) ؟

 7. درود ،اقای مشیری باسپاس وتشکر فراوان
  لطفا چنانچه مقدور باشه از صلح امام حسن با معاویه و…وایادرست هست که خراج کامل داراب آن زمان (دارابگرد)
  را به می سپردند
  خسته نباشید بزرگمرد

 8. آقایون محترم.
  مجلسی وجود داشت منتها آقای مصدق از نمایندگان جبهه ملی خواست استعفا بدهند تا مجلس از حداقل تعداد کرسی های مورد نیاز قانونی مجلس بیفتد و فلج شود تا بتواند انحلال مجلس را از طریق رفراندوم بدست آورد و بعد درخواست انتخابات مجدد کند که همین هم شد.
  شما مغرضید جناب قاسمی. یک غرض ورز خوشرو.
  فاطمی با اینکه وطن پرست بود و مرد بزرگی بود اما به دنبال ایجاد جمهوری در کشور و سرنگونی شاهنشاهی ایران ساز پهلوی بود و در واقع سرنگونی قانون اساسی مشروطه.
  مصدق السلطنه هم مرد بزرگ و وطن پرستی بود اما اشتباهش درخواست وزارت جنگ بود و استفاده از احساسات ملی مردم که در قضیه نفت به هیجان آمده بود، در جهت تضعیف شاهنشاهی. نیازی نبود! واقعاً لزومی نداشت. در حالی که خیلی کارها می توانست بکند و شاه هم از ملی شدن نفت و ملی گرایی و ایرانگرایی راضی بود.
  کاشانی و بهبهانی خائن هم از آمریکایی ها پول گرفتند تا مصدق که مذهبیون را در حکومت کنار زده بود را زمین بزنند اما آمریکایی خواستند که پول به او بدهند در جهت منافعشان. واژه "اخاذی" را به نادرستی استفاده کردید جناب قاسمی.

 9. دوستانی که در خارج از کشور هستید. لطف بفرمایید به این برنامه کمک مالی بفرمایید. من خودم در اروپا هستم.واز طریق Paypal خیلی راحت میشه اینکار رو انجام داد. هر مبلغی که در توانتون هست. این تنها کاریه که از دستمون برمیاد.شنونده بودن دردی رو دوا نمیکنه.

 10. آش خیلی شور شده جناب مصدق خیلی احترام می گذاشت برای پارلمان حداقل کسانی که تا ریخ خوانده اند این آقای دمکرات با اوردونانس حکومت کرد وقتی ازش سوال میشودمیگفت انگلیس همهٔ وکلا را با پول میخراد آخرشم فهمید کهوکلا طرفدارش بودند در تمام جرینها حتی رفراندم البته آقای امینی که وزیر اقتصادش بود در تاریخ شفاهی هارواردمیگوید چگونه تقلب میکرد برای وکلای مجلس وهمچنین طرح رای زنان برای منوساپیلته بقول خودشان در آن زمان به فرانسوی میگفتن یعنی ری شهرداریها با اولین فرستاده بروجردی پس گرفت سوال از خودتان بکنید وهمینجوری عاشق نشوید این شاه ممد دماغ در ۱۳۴۱ که بهتر ایستاد در مقابل آخوندها۰

 11. درود بر استاد مشیری ….
  استاد یه چند وقتیه سایتتون بهم ریخته و برنامه های صوتی قابل دانلود نیستن .
  با سپاس دوباره .

 12. تعصب استاد مشیری اینها رو نمیبیند…اشتباهات مصدق.سه تا بود.نخست اینکه در ترور رزم آرا .با نامه ای به فدائیان اسلام چراغ سبز داد.دوم اینکه لایحه داد در مجلس قاتل و تروریست خلیل طهماسبی را قهرمان و استاد خواند .و تبرئه کرد.سوم اینکه مغرور شد و مجلس را منحل کرد و در مقابل حکم قانونی عزل پادشاه مشروطه گردنکشی کرد.در اصل نخست وزیر بی مجلس را شاه میتوانست عزل کند.و کودتاگر در اصل مصدق بود.

 13. دوستان . بهرام مشیری تنها شخصیست که مخاطبانش به هم توهین نمیکنند و متمدنانه همدیگر را نقد میکنند ، فحاشی نمیکنند ، خواهرو مادر هم را آویزان نمیکنند . به هرحال ایشان اشتباهاتی به سهو در برخی برنامه ها انجام میدهند که بعضا به آن اذعان کرده و تصحیح میفرمایند. کسانی که به استهزا به ایشان عالم دهر میگویند بدانند با استهزا و تخریب کاری از پیش نمیرود. اگر شما ایرادی در ایشان دیدید با دلیل و مدرک آن را اثبات کنید و متمدنانه اعتراض کنید. بگذارید این تنها کامینیوتی بدور از فحاشی و مزخرف گویی در اینترنت بماند .اگر هم با صحبتها و استدلالهای ایشان مخالفید و ناراحت میشوید براحتی میتوانید از دیدن برنامه های ایشان خودداری کنید و با عدم فحاشی به همه ثابت کنید صاحب تمدن و شخصیت والایی هستید. .

 14. دو شاه پهلوی انسان بودن نه خدا البته در بسیاری موارد صد درصد از خدا هم بهتربودن البته اگه خدا وجود خارجی داشته باشه .دو شاه پهلوی ایرانی رو تحویل گرفتن از قاجار که مردم ان پا برهنه با فرهنگی تازی و عقب افتاد با شکمی گرسنه و قعطی زده به تمام معنا و ایرانی خار شده به تمام معنا(از دست دادن نصف جمعیت از قعطی و نصف مساحت کشوراز بی لیاقتی) ولی ایرانی رو تحویل دادن که قدرتمندترین کشور خاورمیانه در همه چیز بود و این بود که مردم از شکم سیری و نداشتن مطالعه تاریخی کشور فریب خوردن و تو زمین انگلستان و غیره بازی کردن مردم ایران آن روز آزادی هایی درخواست کردن که همین امروز در هیچ کشوری نیست چه برسه به نیم قرن پیش با ان مردم نادان که اینچنین ما رو بدبخت کردن با اعتماد دین و اخوند دین

 15. چرا « ناسیونالیست های قوم فارسی زبان، به سوی جنگ داخلی میتازند»؟
  همه دسته هایش. از راست و چپ. برای اینکه « حاکمیت و سلطه و نفت خواری و تبعیض گریشان» را زیر « پرده ی دموکراسی دروغین» از دست ندهند.
  « ناسیونالیسم این قوم» بعد از اینکه 900 سال خدمتکار ترکان مملکت بود، با کودتای رضا خان توانست « عقده ی سرکوب شده حکمرانی نه قرنی» را برای اولین بار با « دیکتاتوری پهلوی» بگشاید. شیرینی این «عقده گشایی» هنوز که هنوز است بر جانش چیره است. آنها به دنبال « سلطه»اند. اگر این حکمرانی تحقق یابد مطمئناً مشکلات اساسی جامعه که « دموکراسی و عدالت اجتماعی و عدم تبعیض و اداره امور محلی و سازمانیابی افقی جامعه» است حل نخواهد شد…. همانطور که تمامیت ارضی خواه آزاد است فعالیت سیاسی کند، همانطور هم جدایی خواه آزاد است فعالیت سیاسی انجام دهد. همانطور که سلطنت طلب آزاد است فعالیت سیاسی کند، همانطور هم کمونیست و مجاهد و پانگرا و دیگران آزاد اند فعالیت سیاسی انجام دهند. همانطور که فرد و جمع حق انتخاب دارند، مردمان نیز حق انتخاب راه زندگی جمعی خود را دارند. پذیرش حق زندگی مشترک بدون پذیرش حق جدایی ممکن نیست..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − one =